Близько 20 000 тонн дизельного палива вилилося з резервуарів «Норильськ-Таймирської енергетичної компанії» 29 травня. В місце розливу в'їхав автомобіль, що спровокувало загоряння.
Як пише Bloomberg, причиною інциденту, ймовірно, стала зношеність сховищ. Резервуар отримав пошкодження через просідання опор, що прослужили понад 30 років.
Пальне вже потрапило у водойми – його виявили в річках Дальдикан і Амбарна.
Співробітники Заполярного філіалу «Норнікеля» і НТЕК (дочка «Норнікеля») ведуть роботи з ліквідації наслідків розливу, однак зібрати на місці вдалося лише 100 тонн пального, тобто 0,5% від обсягу розливу. На місце прибув загін морської рятувальної служби з Мурманська.
За даними телеграм-каналу «Буровая», Слідчий комітет РФ за фактом найбільшої екологічної катастрофи на Крайній Півночі завів кримінальну справу.
А теперь новости заполярного города Норильск: там сотни тонн солярки плывут в Карское море https://t.co/e3zeVk3YHY pic.twitter.com/hcSH6llaA1
– bad siberian (@bigup_universe) May 30, 2020
Уже зараз, за словами екологів, високий ризик не просто зараження грунту, а й загибелі тварин, довкіллю завдано колосальної шкоди.
Причина аварії – в «економії коштів» і використання обладнання, яке давно вийшло з ладу. Не виключено, що ця аварія стане далеко не останньою.
На даний момент фахівці оглядають місця зберігання аварійного дизельного палива і оцінюють ризики просадки грунту в інших місцях.
Зазначається, що цим аварійним активом володіє найбагатша людина Росії Володимир Потанін, який за час пандемії збільшив статки відразу на $6,4 млрд (з $19,7 до $26,1 млрд).
У компанії «НТЕК» кореспонденту «НИА-Красноярск» прокоментували: «До ранку 30 травня проведена відкачка і збір понад 100 тонн нафтопродуктів на прилеглій території. Здійснено заміщення забрудненого грунту, поверхня оброблена сорбентами. Весь обсяг забрудненого грунту вивезений на тимчасове зберігання на територію з водонепроникним покриттям, де виключено потрапляння нафтопродуктів в навколишнє середовище. Найближчим часом зібрані нафтопродукти будуть утилізовані».
Віце-прем'єр уряду Красноярського краю Анатолій Цикалов підкреслив, що зараз найголовніше – не допустити подальшого розливу нафтопродуктів, щоб вони не потрапляли в озеро Пясино.
«Наше завдання – мінімізувати збитки, тому на місці будемо приймати додаткові рішення для того, щоб, незважаючи на додаткові витрати, компанія вжила всіх заходів і застосувала найсучасніші технології для ліквідації розливу нафтопродуктів», – додав він.
Попередня причина – просідання свайного фундаменту, яке призвело до відриву значної частини днища тридцятитисячної ємності. Поки що немає відповіді, скільки часу знадобиться для ліквідації НС.