Державне підприємство «Український центр «Безпека» за час свого існування виконало 44 проекти з підготовки виробництв на державних підприємствах щодо створення нових озброєнь та військової техніки. Про це повідомив директор підприємства Володимир Пікузо, передає Оборонно-промисловий курєр.
За його словами, найбільш пріоритетними для фінансування є підприємства ракетної галузі, де Україна має великі перспективи через те, що переважну більшість продукції може створити самотужки, без іноземних партнерів.
При цьому він зазначив, що існують проблеми елементної бази та є потреби підготовки виробництв.
Пікузо заявив, що «Безпека» у 2020 році фінансуватиме лише підготовку виробництв державних підприємств. Водночас у майбутньому «Безпека» має наміри співпрацювати з приватними підприємствами, які виконують більшу частину ДОЗ.
Він зазначив, що проектами, які може підтримати підприємство, мають бути виключно ті, які входять в ДОЗ та відповідають державним цільовим програмам переозброєння. Він також висловив жаль, що деякі з цікавих та перспективних проектів «Безпека» не може підпримати через те, що вони не входять до державних цільових програм.
Пікузо додав, що на цей час підприємство зіткнулося з певною недовірою з боку приватних підприємств до державного сектору. Директор підприємства «Український центр «Безпека» зазначив, що існують три великі напрямки співробітництва. Це оренда обладнання, лізинг, а також спільна діяльність. За його словами, спільна діяльність є найбільш проблематичним для реалізації питанням, однак має великі перспективи через те, що у такий спосіб можуть створюватися новітні озброєння спільно і державним, і приватним секторами ОПК.