Apple витратила роки і мільйони доларів на автоматизацію своїх виробничих ліній, але зрештою повернулася до використання кваліфікованих працівників на своїх виробництвах. Про це пише appleinsider.com.
Найприбутковіша технологічна компанія в світі не раз намагалася застосовувати машини для збирання своїх пристроїв, але завжди зазнавала невдачі – і поверталася до використання людей замість роботів, пише видання.
«Робототехніка та автоматизація – це фантастика і диво, коли вони працюють. Але коли щось ламається, один Бог знає, що робити», – каже Девід Борн, фахівець із системних технологій в Інституті робототехніки, що працював над проектами з автоматизації Apple разом із Foxconn.
Саме Foxconn підштовхнув Apple до автоматизації. За повідомленнями, в 2012 році керівники Apple, в тому числі Тім Кук, були в Китаї, щоб побачити результати експериментальної виробничої лінії. На ній iPad збиралися роботами.
Террі Гуо, тодішній глава Foxconn, повідомив Apple, що через 2 роки в його компанії на складальних лініях будуть працювати один мільйон роботів. Через сім років, в 2019 році, Foxconn використовувала всього 100 000 роботів на всіх своїх виробництвах.
У 2012 році Apple відкрила власну секретну робототехнічну лабораторію, розташовану за 10 км від Apple Park. У ній команда фахівців з автоматизації та інженерів-робототехніків спочатку намагалися імітувати автоматичну лінію виробництва iPad.
Їм була поставлена мета скоротити вдвічі кількість людської праці. Зокрема, Apple хотіла скоротити 15 000 робочих з виробничої лінії – це 50% від загальної кількості працівників на лініях.
Однак виникали проблеми. Наприклад, використання клею вимагало точності, яку обладнання не могло надійно надавати. А для крихітних гвинтів була потрібна людська рука, щоб правильно підбирати їх, і виявляти проблеми, чого не могли робити машини.
Автоматизована виробнича лінія була запущена в 2014 році, але постійні збої призвели не тільки до її закриття, а й до відтермінування виходу MacBook на кілька місяців.
Лабораторія припинила свою діяльність в 2018 році, хоча деякі з її розробок були продовжені іншими підрозділами Apple.
Крім технічних проблем були і більш фундаментальні. Зокрема, оскільки Apple щороку перепроектовує своє основне обладнання, їй також доведеться перепроектувати автоматизовані виробничі лінії. У порівнянні з цим, навчання робітників новим проектам набагато простіше і швидше.
Також зазначається, що Tesla і Boeing відмовилися від автоматизації з тих же причин.