Громадянські протести в США і справа Флойда: головні новини на 5 червня

Гігантський напис Black Lives Matter завдовжки 2 квартали з'явився на дорозі, що веде до Білого дому

фото AFP

*У Міннеаполісі в місцевому університеті пройшла церемонія прощання з Джорджем Флойдом. Попрощатися з Флойдом, крім членів його сім'ї, прийшло багато знаменитостей, борців за громадянські права і політиків.

Люди по черзі підходили до труни, щоб з ним попрощатися, охочі виголошували промови. Був присутній також і мер Міннеаполіса Джейкоб Фрей. Він схилив коліно перед труною Флойда і розплакався.

Серед тих, хто прийшов попрощатися з Флойдом був, в тому числі, старший син Мартіна Лютера Кінга, Мартін Лютер Кінг III, разом зі своєю сім'єю.

Промову виголосив Ел Шарптон – баптистський священик і колишній радник Білого дому при президенті Бараку Обамі.

Після цього пам'ять Джорджа Флойда вшанували мовчанням, що тривало 8 хвилин 46 секунд – саме стільки часу поліцейський Дерек Шовін здавлював коліном шию Флойда.

8 і 9 червня пройдуть ще дві церемонії прощання із загиблим: в Північній Кароліні, звідки він родом, і в Х'юстоні, штат Техас, де він прожив більшу частину життя.

* За час протестів у США через вбивство поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда було заарештовано 45 працівників ЗМІ. Також було скоєно 180 нападів на журналістів, причому 149 – з боку поліцейських. 40 разів журналістам і знімальним групам ламали обладнання.

За останніми даними, поліція Міннеаполіса заарештувала знімальну групу Vice News за порушення комендантської години, незважаючи на діючий виняток для ЗМІ.

* Генпрокурор США Вільям Барр заявив про іноземне втручання в американські протести «з усіх боків».

«У нас є докази того, що «Антифа» й інші подібні екстремістські угруповання, а також сили різних політичних переконань залучені до підбурювання насильницької діяльності, – сказав генпрокурор США. – І ми також бачимо, що сили з-за кордону діють з усіх боків, щоб посилити насильство». Генпрокурор додав, що уряд має справу з «відьминим бульйоном різних організацій», що розпалюють насильство.

* В Австралії суд заборонив проведення в Сіднеї акції протесту Black Lives Matter, натхненної мітингами в США. Причина – ризик для громадської безпеки через можливе розповсюдження коронавірусу COVID-19.

Громадянські протести в США і справа Флойда: головні новини на 5 червня

* Свіжий номер французького видання Charlie Hebdo присвятив обкладинку смерті Джорджа Флойда і протестам в США: «Ми хочемо рівності». На малюнку коліно поліцейського Дерека Шовіна, яке на оригінальній фотографії здавлює шию Флойда, тут поставлено на шию президента Трампа, чия реакція на протести викликала різку критику як в США, так і за кордоном.

*Німецький канцлер Ангела Меркель прокоментувала резонансну смерть чорношкірого американця від рук поліцейських. «Вбивство Джорджа Флойда – це расизм. І ми тут знаємо дещо про расизм», – сказала вона.

«Вбивство Джорджа Флойда – це жахливо. Воно має расистський характер. І ми тут знаємо дещо про расизм і самі повинні виконати велику роботу в цьому відношенні. Про це я хочу сказати чітко. Але я вірю в силу демократії в США і вони здатні впоратися зі складною ситуацією», – заявила німецький канцлер.

* Каньє Уест, переконаний прихильник Трампа, приєднався до протестів через смерть Джорджа Флойда. Репера помітили на протестних акціях в його рідному Чикаго. До цього Уест пожертвував $2 млн на підтримку постраждалих від насильства поліції: кошти розподілені між родичами Джорджа Флойда (кошти підуть на оплату майбутнього навчання в коледжі для 6-річної доньки Флойда), благодійною організацією, пов'язаною із загибеллю афроамериканця Ахмада Арбері, і сім'єю Бріоні Тейлор, також загиблої від рук американської поліції. Нагадаємо, Каньє Уест увійшов у трійку найбільш високооплачуваних знаменитостей за версією Forbes.

Громадянські протести в США і справа Флойда: головні новини на 5 червня

* Гігантський напис Black Lives Matter з'явився на дорозі, що веде до Білого дому. Напис охоплює два квартали 16-ої вулиці в Вашингтоні, що веде прямо до Білого дому. На цій же вулиці знаходиться і церква святого Іоанна, біля якої Трамп зробив свою знакову фотосесію з Біблією в руках. Робота була замовлена мером міста Мюріель Баузер.

Трамп проігнорував церемонію прощання з загиблим Джорджем Флойдом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS