Президент США Дональд Трамп у середу, 17 червня, підписав закон про санкції щодо Китаю через порушення прав уйгурів. Під обмежувальні заходи США можуть підпасти ті люди і організації, які причетні до переслідувань уйгурів, пише Deutsche Welle.
В Законі наголошується, що особам, відповідальним за утиски уйгурів, можуть загрожувати замороження активів або обмеження на в'їзд до Сполучених Штатів.
У 2019 році Вашингтон ввів санкції проти 28 організацій із Китаю, які вважав причетними до порушень прав людини і затримань уйгурів. Тоді це були обмеження на експорт і реекспорт, а також відмова в ліцензуванні поставок.
Уйгури – тюркомовні народності, переважна більшість її представників живе в провінції Синьцзян на заході Китаю. За віросповіданням уйгури – мусульмани-суніти.
За оцінками правозахисних організацій, понад 1 млн уйгурів і представників інших мусульманських меншин знаходяться в так званих таборах для перевиховання, де їх примушують відмовитися від їх релігії, культури і мови.
Нагадаємо, Німеччина пригрозила Росії новими санкціями через вбивство чеченця Хангошвілі.