Польська компанія Biomed Lublin, розташована в Любліні, візьметься за виготовлення ліків від COVID-19. Для цього використовуватиметься плазма крові пацієнтів, що успішно видужали від наслідків коронавірусної інфекції, передає Польське радіо.
У виробництві братиме участь Регіональний центр донорства крові та лікування кров’ю у Любліні.
За словами директорки цієї установи доктора Ельжбєти Пуач, отриманий препарат міститиме антитіла з крові пацієнтів:
«Ми знаємо, що вірус змінюється, мутує. Тому для нас дуже важливо, що ці антитіла діють саме проти того коронавірусу, який був тут, у Польщі», – наголосила вона.
Ізоляція антитіл відіграє ще одну ключову роль у процесі лікування, додає Ельжбєта Пуач:
«Чітко визначено тип антитіл, і тоді лікар може знати, скільки одиниць треба прописати, аби отримати відповідний терапевтичний результат. Це чисте антитіло. Воно безпечне і для лікаря, що його призначає, і, що найважливіше, воно безпечне також для пацієнта», – зазначила експерт.
Нагадаємо, американці вирощують в лабораторії антитіла до коронавірусу, оскільки за відсутності вакцини лікування COVID-19 антитілами вважається найперспективнішою методикою.