Вчені Севастопольського державного університету (СевДУ) і НДІ Сільського господарства Криму РАН виявили на глибинах 900-1100 м міграцію великих обсягів високонапірних підземних прісних вод з температурою 80-85 градусів, повідомляє прес-служба СевДУ, на яку посилається Коммерсант.
У ході двох років досліджень підземних високотемпературних вогнищ у Кримських горах, на глибині 350-500 м знайдені водні потоки, що мігрують по тектонічних розломах через всю територію Криму, йдеться в заяві.
Завідувач науково-дослідною лабораторією СевДУ Микола Ковальов пояснив, що ці підземні потоки формуються в «природних опріснювачах» при інтенсивному випаровуванні морської води, яка надходить до них. Утворення прісних вод, за його словами, безперервно відбувається на глибині понад 2,5 км за рахунок конденсації пари в пористих карстових породах, незалежно від природних опадів і пори року.
Однак видобуток цієї води є проблемним через високу вартість буріння свердловин. Разом з тим, на території Криму існують ділянки, де високонапірні підземні прісні води перетікають із нижніх водоносних горизонтів у верхні (на глибини до 300 м і менше).
Виявлення цих ділянок дає можливість бурити неглибокі свердловини з високим дебітом, вважають в СевДУ.
Нагадаємо, раніше в МЗС прокоментували питання постачання води в окупований Крим, зазначивши, що держава-окупант повністю відповідальна за ситуацію на окупованій нею території.