Німеччина готує скоординовані з ЄС заходи у відповідь на випадок, якщо США ведуть нові санкції проти «Північного потоку 2», дізнався Bloomberg.
Адміністрація канцлера Ангели Меркель розглядає питання про необхідність натиснути на країни Євросоюзу для скоординованих дій з цього питання, розповіли агентству два інформованих німецьких чиновники. Перспектива прямого втручання США в енергетичні інтереси країн ЄС повинна викликати колективну відповідь, відзначили вони.
У документі міністерства економіки Німеччини, з яким ознайомилося агентство, вказано, що нові санкції з боку США можуть торкнутися німецьких і європейських компаній, банків, а також державних служб та установ.
Раніше міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер заявив, що санкції США можуть призвести до подальшого ускладнення відносин між Берліном і Вашингтоном.
«Німецький уряд давно вважає, що санкції з екстериторіальними наслідками суперечать міжнародному праву і не сприяють розвитку міжнародного співробітництва», – заявив він.
Глава комісії з економіки і енергетики бундестагу Клаус Ернст назвав санкції порушенням міжнародного права і закликав до відповідної реакції Німеччини та Брюсселя.
У грудні 2019 року США ввели санкції проти «Північного потоку 2», мотивуючи це рішення тим, що будівництво газопроводу загрожує енергетичній безпеці Європи. На початку червня в сенат США був внесений законопроект про розширення санкцій з метою перешкодити завершенню будівництва газопроводу. Нові санкції можуть поширитися на всю діяльність, пов'язану з прокладкою газопроводу і його страхування.
Після введення санкцій європейські підрядники «Газпрому», що будували газопровід, припинили роботи і відкликали свої судна. Російська влада заявила, що країна в змозі завершити будівництво газопроводу своїми силами, але пізніше встановленого терміну.