Курсова турбулентність на валютному ринку через відставку голови Національного банку України (НБУ) може бути короткочасним явищем. Про це повідомляється на веб-сайті Інтерфакс-Україна з посиланням на міністра фінансів Сергія Марченко.
«Немає ніяких підстав переживати про курс валюти в зв'язку з відставкою чиновника, тому що ми, можливо, можемо бачити якусь турбулентність на ринку, але я вважаю, що будуть прийняті відповідні рішення і вже, можливо, найближчим часом все заспокоїться», – цитується він у повідомленні.
Разом з тим, за словами голови Мінфіну, заява про відставку голови НБУ вплинуло на тимчасову зупинку випуску Україною євробондів.
«Як тільки ми завершили випуск, ми дізналися про новини… Нами вранці було прийнято, я вважаю, зважене рішення – зупинити цей випуск. Інвестори зі схваленням оцінили наше рішення... Ми готові зробити певну паузу, а потім далі вирішувати, що і як ми будемо робити», – додає Марченко.
Крім того, міністр підкреслив, що реакція Міжнародного валютного фонду на відставку голови НБУ була стриманою.
«Ми продовжуємо роботу з міжнародними партнерами, з інвесторами. Є відповідна реакція МВФ, вона стримана. Ми також вважаємо, що повинні забезпечити в цілому незалежність НБУ. Ніхто в країні не ставить під сумнів незалежність Нацбанку», – сказав він.
Як повідомлялося, голова НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення через політичний тиск.
Тим часом, інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року.