Китайські державні банки оновлюють плани екстрених заходів на випадок можливих санкцій США щодо кредиторів, які обслуговують чиновників, які беруть участь в реалізації нового закону про державну безпеку в Гонконзі. Про це Reuters вдалось дізнатись від джерел в п'яти державних фінустановах.
Як найгірший сценарій банки розглядають ймовірність, що їх буде позбавлено доступу до американської валюти або до розрахунків в доларах.
Нагадаємо: на минулому тижні Палата представників і Сенат США схвалили законопроект, який закликає до санкцій проти китайських чиновників і інших осіб, які сприяють порушенню незалежності Гонконгу. Конкретні санкції в законопроекті не вказані, і документ ще потрібно буде підписати президенту США Дональда Трампа.
«У цьому законопроекті є санкції, які можуть бути витлумачені так, що банк не зможе проводити кліринг деяких доларових транзакцій через американські установи, але на відміну від інших санкційних законопроектів Конгресу, в ньому немає конкретних положень, які зобов'язують до цього», – сказав юрист Нік Тернер з Steptoe & Johnson в Гонконзі.
За найм’якішим сценарієм, банкам доведеться вирішувати проблему потрапляння клієнтів до так званого «чорного списку» США. Особливо це стосується клієнтів, які можуть зіткнутися з раптовою втратою ліквідності, наголошують джерела.
Три співрозмовника агентства відзначили, що ініціатива щодо підготовки планів виходила від самих банків.
Bank of China знаходиться на першому місці серед чотирьох найбільших банків Китаю за ризиками, пов'язаними з доларом: обсяг його зобов'язань в американській валюті становив близько $433 млрд на кінець 2019 року. У сукупності четвірка найбільших банків КНР – Bank of China, ICBC, China Construction Bank і AgBank – мали зобов'язання в американській валюті на суму близько $1 трлн на кінець 2019 року.
Як повідомлялось, раніше США ввели візові санкції проти ряду представників КНР за дії щодо Гонконгу.