НСЗУ з початку року виплатила аптекам 491 млн грн в рамках програми «Доступні ліки»

Пацієнти можуть отримати ліки за програмою в понад 8000 аптек по всій країні

Фото: Pexels

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) з початку 2020 року виплатила аптекам, які беруть участь в програмі реімбурсації вартості ліків «Доступні ліки», 491 млн грн. Про це повідомила в.о. глави НСЗУ Оксана Мовчан на брифінгу в середу, 15 липня. 

Згідно з повідомленням, для участі в цій програмі НСЗУ законтрактувала 1144 аптечних установи. Таким чином, пацієнти можуть отримати ліки за програмою в понад 8000 аптек по всій країні, майже 20% з яких знаходяться в селах і СМТ.

За словами Мочан, з початку цього року лікарі виписали 7,7 млн ​​електронних рецептів на ліки за програмою реімбурсації, 85% з яких вже погашено.

Нині програмою «Доступні ліки» користується 2,3 млн пацієнтів, 441 000 з них проживають в сільській місцевості. При цьому в.о. глави НСЗУ зазначила, що кількість таких пацієнтів стає дедалі більше. «За останні 24 години вперше ліки за цією програмою отримали 1562 пацієнти», – підтвердила Мовчан.

Серед тих, хто користується «Доступними ліками», 63% старше 65 років, 36% – люди від 40 до 64 років.

Близько 80% користувачів програми отримують по ній ліки проти серцево-судинних захворювань, які є найпоширенішими в структурі захворюваності українців.

Мовчан нагадала, що НСЗУ пропонує у 2021 році включити в програму ліки для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт. За її словами, щорічно в Україні фіксується близько 200 000 випадків інсульту і 50 000 – інфарктів.

«За нашими підрахунками, для покриття потреби в ліках для таких пацієнтів потрібно близько 300 млн грн на рік. Це досить невеликі кошти для держбюджету і шанс для істотного поліпшення здоров'я цих пацієнтів», – сказала вона.

Також НСЗУ пропонує розширити програму реімбурсації лікарськими засобами для людей з розладами психіки та поведінки. Зокрема, це лікування таких захворювань як шизофренія, афективні розлади, в тому числі депресія, невротичні розлади та епілепсія.

Необхідний бюджет для такого розширення програми – 578 млн грн.

Наразі в програму «Доступні ліки» входять 246 лікарських засобів, 77 з них можна отримати безкоштовно. 187 препаратів призначені для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету II типу, 15 – бронхіальної астми та один препарат для лікування ревматичних хвороб.

Раніше повідомлялося, що МОЗ веде переговори про закупівлю Ремдесівіра для лікування COVID-19. Цей препарат перешкоджає синтезу РНК і не дає вірусу розмножуватися. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS