Верховна Рада схвалила продовження дії мораторію на стягнення майна за валютними кредитами до 2022 року. За схвалення проголосували 349 парламентаріїв, передає Інтерфакс-Україна.
Закон набирає чинності з дня опублікування та втрачає чинність 1 січня 2022 року.
15 липня фінансовий комітет підтримав законопроєкт №3640 депутата від «Слуги народу» Олександра Дубінського, який передбачає, зокрема, продовження дії мораторію на стягнення майна за валютними кредитами.
У НБУ заявили, що цей законопроєкт ставить під загрозу доступну іпотеку.
«Замість того, щоб скасувати мораторій, зараз нам пропонують його продовжити до 2022 року. Це означає, що проблемні борги валютних позичальників так і не будуть врегульовані. А це 44 тис. договорів на загальну суму 29 млрд грн», – зазначали там.
Це означає, що банки не будуть зацікавлені видавати нові іпотечні кредити. У своєму зверненні банківська та бізнесова асоціації вказали, що продовження мораторію унеможливить запуск доступної іпотеки для населення під 10% річних.
Таким чином дію закону «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» продовжили до прийняття окремого документа, який врегулює не тільки питання реструктуризації заборгованості позичальників за валютними кредитами, але й порядок/особливості звернення стягнення на іпотечне майно.
Закон про мораторій мав втратити силу 21 жовтня 2020 року.
Раніше повідомлялося, що Нацбанк в умовах коронакризи очікує масового запуску іпотеки у IV кварталі 2020 року за умови збереження макростабільності в країні.