Індійський інвестор назвав країну, яка найбільше виграє від пандемії коронавірусу

Лузерами можуть стати США й Китай, які виявилися не готовими до економічних викликів

фото Shutterstock

Німеччина більше за інші країни виграє від ситуації з пандемією коронавірусу COVID-19, заявив індійський інвестор, глава напрямку з ринків, що розвиваються, в Morgan Stanley Investment Management Ручір Шарма в колонці для газети The New York Times. Про це пише ІА REGNUM.

«Найбільшим переможцем очевидно буде Німеччина. Її реакція на пандемію показала всі її сильні сторони: ефективний уряд, низький рівень боргу, досконалість економіки, чия репутація захищає експорт країни навіть на тлі падіння світової торгівлі, а також зростаюча здатність створювати вітчизняні технологічні компанії в світі, в якому домінують американці і китайські інтернет -гіганти», – пише Шарма.

Якщо в інших країнах є побоювання про те, що скорочені робочі місця так ніколи і не будуть відновлені, більшість робітників у Німеччині своїх місць не втрачають завдяки розширенню програми Kurzarbeit – системи, в рамках якої компанії отримують фінансування від держави з тим, щоб вони не звільняли співробітників під час короткочасних криз.

Німеччина змогла розширити масштаб цієї програми завдяки своїй знаменитій ощадливості. Під час довгих років свого правління канцлер ФРН Меркель, яка постійно вимагала від членів ЄС економити, отримала прізвисько «швабської домогосподарки» – архетип запасливої німкені, яка не викидає черствий хліб, щоб зробити з нього грінки. Тепер ті, хто прозвали її так, не сміються.

Оскільки Німеччина увійшла в період кризи з профіцитом бюджету, вона змогла підтримати економіку за допомогою прямих відрахувань сім'ям, скорочення податків, кредитування бізнесу і інших заходів. Загальний обсяг підтримки склав 55% ВВП. Крім того, Берлін виявився готовий надати підтримку сусіднім країнам, завдяки чому ці країни тепер можуть дозволити собі імпортувати німецькі товари.

За словами інвестора, тими, хто програють, будуть швидше за все світові економічні гіганти. Це США і Китай, які мають занадто великий борг, і уряди яких зазнали широкої критики за помилки в боротьбі з пандемією.

Як зазначає Шарма, коронавірус лише прискорює процес, який почався ще в 2008 році в умовах глобальної фінансової кризи: уряди беруть під контроль все більше аспектів економічного життя країни, нарощуючи державні борги для підтримки зростання і вводячи нові бар'єри на іноземні товари і імміграцію. Лише віртуальна сторона світової економіки переживає розквіт, оскільки люди працюють, грають і купують в інтернеті.

Незважаючи на свої технологічні переваги, США і Китай накопичили занадто великі державні борги, тоді як їхні уряди стали об'єктом рішучої критики у зв'язку з неефективністю заходів, вжитих проти пандемії. За словами Шарми, великі надії вселяє В'єтнам. Влада цієї країни, яка останнім часом стала потужним експортером, перемогла коронавірус на ранніх етапах пандемії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS