США підтримає розвиток кібербезпеки в Україні та виділить $ 38 млн міжнародної технічної допомоги. Про це повідомив віцепрем'єр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.
«Більше року активної роботи – десятки складних переговорів, узгодження спільної концепції та планів – і цими днями нарешті проєкт остаточно зареєстровано в КМУ. Мінцифри визначено бенефіціаром проєкту, і я гарантую, що кожен цент міжнародної підтримки буде витрачено з максимальною ефективністю та результатом для країни. І ми будемо публічно звітувати про хід та витрати проєкту», – написав віцепрем'єр на своїй сторінці у фейсбуці.
Він підкреслив, що залучення експертизи та досвіду США дуже важливо для України, оскільки США – один зі світових лідерів у сфері кібербезпеки.
«Протистояння країн вже давно перейшло в кіберпростір, і ми постійно відчуваємо негативну кіберактивність північного сусіда, тому повинні гідно протистояти такій агресії», – заявив Федоров.
Він зазначив, що такий великий проєкт є черговим сигналом довіри до результатів і планів Мінціфри.
«З усіх кіберпитань ми плануємо активно працювати з бізнесом та залучати найкращу міжнародну й українську експертизу», – написав Федоров.
Міністр цифровий трансформації нагадав, що в Україні стартувала активна фаза реформи кібербезпеки.
Зокрема, змінено керівництво Держспецзв'язку та розпочато розвиток ефективного і сучасного державного КІБЕРЦЕНТР.
«Ми прагнемо забезпечити централізацію та захист державної ІТ-інфраструктури й реєстрів. Має піти в небуття КСЗІ (марний папірець на 5 років) й інші стандарти безпеки 90-х та натомість з’явитися сучасні моделі побудови й постійної підтримки безпеки ІТ-систем», – зазначив Федоров, підкресливши, що новий проєкт у співпраці з США має на меті підтримати всі ці надважливі завдання.
Раніше повідомлялося, що при РНБО створили хаб з кіберзахисту держави. Планується використовувати приватний сектор для тестування ПЗ для виявлення вразливостей, щоб надалі це використовувати для захисту держустанов.