В Італії апеляційний процес у справі нацгвардійця Віталія Марківа почнеться 29 вересня. Наступне засідання призначене на 1 жовтня. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ України з посиланням на «Радіо Свобода».
Розгляд оскарження вироку очікували навесні, але через пандемію його відклали. Засідання суду у другій інстанції будуть відбуватися в апеляційному суді присяжних Мілана. Захист виступив за відкритий режим засідань з присутністю підсудного в залі. У клопотанні захист просить остаточно і беззастережно виправдати Марківа через відсутність доказів його причетності до трагічного інциденту, що стався 24 травня 2014 року на Донеччині неподалік Слов’янська.
У тексті апеляції адвокати оскаржують усі висновки присяжних Павії, зокрема:
На відміну від річного суду у Павії (18 засідань), процес у Мілані буде значно коротшим у часі. Очікують максимум три засідання, якщо суд не впровадить до процесу нових елементів справи, які вже надала і ще має додати, зокрема, сторона захисту українського солдата.
За такого розвитку ситуації, вердикт можна очікувати вже у жовтні. У разі залучення нових матеріалів або проведення додаткового розслідування чи технічних експертиз, апеляційний процес затягнеться.
Сторона звинувачення і цивільні позивачі через провідні ЗМІ Італії продовжують наполягати на «справедливому рішенні» суду першої інстанції, який, на їхнє переконання, «порушив презумпцію безкарності щодо убивства журналістів на війні».
Нагадаємо: 30-річний старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбуває покарання у тюрмі біля Мілана після того, як у липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він перебуває під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017. Солдата, який, окрім українського, має й італійське громадянство, суд назвав причетним до умисного вбивства двох іноземних громадян на війні біля Слов’янська 24 травня 2014 року.
За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року. У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа, а сам він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні рекомендації посольства Італії не їхати у зону бойових дій.
Раніше повідомлялося, що Італія до кінця 2020 року не буде відкривати кордони для іноземних туристів.