Концерн Airbus прийняв рішення відмовитися від державних субсидій, щоб врегулювати багаторічні суперечки з США і добитися скасування мит, введених в минулому році Сполученими Штатами через ці субсидії на літаки Airbus, а також на окремі види продовольства та промтоварів з Євросоюзу, передає Коммерсант.
«Після 16 років розглядів у Світовій організації торгівлі це останній крок для припинення давньої суперечки. Цей крок усуває всі підстави для американських тарифів», – йдеться в заяві Airbus.
СОТ минулого року визнала незаконними субсидії, які Airbus отримував протягом 15 років від європейських держав.
У ході судових розглядів між США і ЄС з цього питання американська сторона стверджувала, що ці субсидії завдають серйозної шкоди авіакосмічній промисловості США і її працівникам.
США вважають, що саме ці субсидії не дозволили Boeing домовитися про продажі більш ніж 300 своїх літаків, що призвело до значного скорочення частки ринку американського аерокосмічного концерну в світі.
Після визнання СОТ цих субсидій незаконними США в жовтні минулого року встановили 10%-ві мита на літаки Airbus і 25%-ві мита на окремі види продовольства та промтоварів з ЄС на загальну суму $7,5 млрд.
Нагадаємо, Airbus планує скоротити 15 000 робочих місць через кризу, викликану наслідками пандемії.