Україна і Польща домовилися разом протидіяти завершенню «Північного потоку 2»

Наразі немає жодних причин для послаблення санкцій проти Росії

Twitter @DmytroKuleba

Україна і Польща будуть вживати спільних кроків, щоб перешкодити реалізації газопроводу «Північний потік 2», йдеться в повідомленні МЗС України. Це питання обговорювалося під час зустрічі міністр закордонних справ України Дмитра Кулеби і його польського колеги Яцека Чапутовича у Варшаві.

«Сторони окремо обговорили взаємодію у сфері енергетики та важливу роль, яку Україна та Польща відіграють у гарантуванні енергетичної безпеки Європи. Вони погодилися розвивати минулорічний тристоронній меморандум між Україною, Польщею та США про співпрацю в енергетичній галузі з метою диверсифікації джерел енергопостачання», – вказано в повідомленні.

Зазначається, що Дмитро Кулеба і Яцек Чапутович підкреслили, що російський проект «Північний потік 2» несе загрозу енергетичній безпеці всієї Європи та домовилися вживати подальших кроків, щоб не допустити його реалізації.

Сторони погодилися на тому, що ЄС має зберегти санкції проти Росії за її агресію проти України, оскільки наразі немає жодних причин для їх послаблення.

«Немає жодних підстав для зміни політики ЄС щодо Росії, допоки Росія не змінила своєї агресивної політики щодо України. І навіть розмову про будь-яку нову політику щодо Росії можна починати лише тоді, коли Росія зробить реальні кроки для виконання Мінських домовленостей, припинення агресії, деокупації українських територій», – зауважив глава МЗС України.

Також Польща прийняла запрошення України долучитися до формату міжнародної платформи з деокупації Криму, створенням якої нині займається українське зовнішньополітичне відомство.

Нагадаємо, США підтримують Україну в активному протистоянні з будівництвом «Північного потоку 2». Держсекретар Майк Помпео раніше поставив вимогу європейським компаніям-кредиторам проекту Shell, Engie, Uniper, Wintershall і OMV «забиратися негайно», інакше вони можуть зіткнутися, зокрема, з блокуванням всіх активів у США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS