Глава польської дипломатії розкрив деталі співпраці в рамках «Люблінського трикутника»

Вони планують створити в МЗС посади офіцерів зв’язку та консультації

Міністр зовнішніх справ Польщі Яцек Чапутович
Фото: president.gov.ua

Новий формат українсько-польсько-литовської співпраці – Люблінський трикутник – передбачає створення в МЗС країн посад офіцерів зв’язку та консультації на рівні міністрів та директорів департаментів. Про це заявив у вівторок глава польської дипломатії Яцек Чапутович під час спільної пресконференції з главами МЗС України та Литви Дмитром Кулебою і Лінасом Лінкявічусом у Любліні.

«Ми домовилися про регулярні зустрічі у форматі міністрів закордонних справ, домовилися створити посади офіцерів зв’язку в наших міністерствах. Зустрічі також проводитимуться на рівні директорів департаментів і, можливо, ця співпраця розширюватиметься також на інші інституції», – поінформував Чапутович.

Глава польської дипломатії підкреслив, що завдяки запровадженню відповідних механізмів три країни будуть у змозі реалізовувати цілі щодо розвитку Східного партнерства, ефективної боротьби з пандемією коронавірусу, підтримки європейських та євроатлантичних прагнень України, а також співпраці в рамках ініціативи Трьох морів.

«Ми плануємо також активно діяти в економічній сфері, вже зараз триває активна міжпарламентська співпраця, існує ЛитПолУкрбриг (Литовсько-польсько-української бригади – Mind), який ми сьогодні відвідаємо. Це з’єднання є вдалим форматом співпраці на східному фланзі НАТО», – констатував Чапутович.

Польський міністр зауважив, що Люблінський трикутник не буде формалізованою інституцією, а неформальною платформою до регулярних зустрічей та обміну інформацією.

Він також висловив сподівання, що наступна тристороння зустріч відбудеться у Києві, де одним з основних питань буде спільна боротьба з російською дезінформацією.

Як повідомлялося, 28 липня у Польщі міністри закордонних справ України, Польщі та Литви заявили про створення «Люблінського трикутника» – нової платформи для політичного, економічного та соціального співробітництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS