Керівники корпорацій Amazon, Appl, Google і Facebook виступили на слуханнях у підкомітеті з антимонопольної політики юридичного комітету Палати представників Конгресу США, пише Washington Post.
Керівництво цифрових гігантів звинувачують в тому, що вони використовують свою ринкову владу, щоб знищувати конкурентів і збирати дані користувачів і «неймовірно високі доходи».
Допит тривав майже 6 годин, законодавці антимонопольного підкомітету Палати Представників були озброєні мільйонами документів, сотнями годин інтерв'ю і в деяких випадках приватними повідомленнями елітних керівників Кремнієвої долини. Вони стверджують, що деякі з них в технологічному секторі стали занадто великими і впливовими, погрожуючи конкурентам, споживачам і, в деяких випадках, навіть самій демократії.
У відповідь на це чотири головних виконавчих директори – Джефф Безос з Amazon, Тім Кук з Apple, Марк Цукерберг з Facebook і Сундар Пічаї з Google – намагалися захищати свій бізнес, позиціонуючи його як історію успіху, який став можливий тільки завдяки американській винахідливості і постійному збільшенню їх бази користувачів.
Але конгресмени представляли на слуханнях інше бачення, в якому великі досягнення Кремнієвої долини в сфері комерції, побутової електроніки, зв'язку обійшлися дорогою ціною для людей, що використовують ці інструменти, і компаній, які втратили можливість конкурувати з технічними гігантами.
Всіх підприємців, які виступали на слуханнях, запитали, чи вважають вони, що влада Китаю краде технології у бізнесу США.
«Я не знаю про конкретні випадки, коли влада у нас щось викрадала», – відповів глава Apple Тім Кук. Він додав, що може говорити лише про те, що «знає з перших рук».
«Я багато чув про це, але особисто не бачив прикладів», – сказав керівник Amazon Джефф Безос. Він пояснив, що «особисто з цим не стикався».
Директор Google Сундар Пічаї також заявив, що не отримував відомостей про крадіжку технологій китайською владою у його компанії. Пізніше він уточнив, що Google в 2009 році зазнала кібератаки з боку осіб, які перебували в Китаї.
«Думаю, детально задокументовано, що китайська влада краде технології у американських компаній», – відповів на те ж питання директор компанії Facebook Марк Цукерберг, який також виступав на слуханнях. Він не уточнив, чи були якісь технології вкрадені у Facebook.
Бізнесменам було запропоновано назвати заходи, які слід вжити Конгресу, щоб захистити компанії США від можливих «агресивних дій і втручання» з боку влади Китаю і країн ЄС. Всі четверо промовчали, утримавшись від будь-яких пропозицій.