Багаті жителі вивозять з Гонконгу все більше золота в інші країни через новий китайський закон про національну безпеку, пише Financial Times, на яку посилається РБК. Це почалося ще в минулому році на тлі антиурядових протестів і з прийняттям закону в липні тільки посилилося.
Як повідомив Джошуа Ротбарт, глава гонконгської компанії J Rotbart & Co, яка займається операціями з золотом, за останні 12 місяців інвестори перевезли близько 10% своїх золотих запасів з Гонконгу в такі країни, як Сінгапур і Швейцарія.
«Багато клієнтів тепер вважають Гонконг більш ризикованим [для операцій із золотом], ніж інші країни», – зазначив Ротбарт. За його словами, після прийняття закону він зафіксував «негайну реакцію жителів Гонконгу, які просять зберігати золото десь в іншому місці».
Дії інвесторів викликані тим, що вони стурбовані через погрози стабільності і верховенства права в Гонконзі, вважає аналітик з дорогоцінних металів сінгапурської компанії BullionStar Ронан Менлі.
Інвестори також побоюються конфлікту з владою КНР на тлі можливого зростання напруженості в торгових відносинах США і Китаю, заявив газеті на умовах анонімності гонконгський сировинний аналітик.
КНР – найбільший споживач золота у світі, але експорт цього металу з країни обмежений, відзначає FT. Міжнародним інвесторам і багатим жителям материкового Китаю зручніше зберігати золото в Гонконзі. За словами Ротбарта, з прийняттям закону багато з його клієнтів не бачать різниці, де саме зберігати запаси.
Закон про забезпечення національної безпеки в Гонконзі набув чинності 30 червня. Він передбачає покарання аж до довічного ув'язнення за дії, спрямовані на підрив влади, тероризм і змову з зовнішніми силами.
Проти прийняття цього закону виступили Євросоюз, Канада, Великобританія і Австралія. Вони порахували, що це підірве принцип «одна країна – дві системи», який передбачає співіснування різних економічних і політичних систем в рамках єдиного Китаю. США ввели проти КНР санкції і позбавили Гонконг особливого економічного статусу.
7 серпня, за повідомленням на сайті Білого дому, США офіційно ввели санкції проти 11 гонконгських чиновників, в тому числі глави Гонконгу Керрі Лам і ключових силовиків.