Китай у понеділок запровадив санкції проти 11 американських громадян, включаючи законодавців, у відповідь на введення американських санкцій проти 11 офіційних осіб Гонконгу і Китаю, яких звинуватили в обмеженні політичних свобод в колишній британській колонії. Про це передає Голос Америки.
Під санкції, зокрема, потрапили сенатори Тед Круз, Марко Рубіо, Том Коттон, Джош Хоулі і Пет Тумі, конгресмен Кріс Сміт, а також представники громадських і правозахисних організацій.
«У відповідь на цю неправильну поведінку США Китай вирішив ввести санкції проти осіб, що допускають кричущу поведінку з питань, пов'язаних з Гонконгом», – заявив у понеділок представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні на брифінгу для ЗМІ у понеділок.
Американські законодавці, що потрапили під санкції Китаю, різко критикували новий китайський закон про національну безпеку, введений щодо Гонконгу, який розширив повноваження Пекіна в цьому фінансовому центрі.
Під санкції Пекіна потрапили також глави п'яти некомерційних організацій, що базуються в США, у зв'язку з їх позицією по Гонконгу: Національного фонду демократії, Національного демократичного інституту міжнародних відносин, Міжнародного республіканського інституту, Freedom House та Human Rights Watch.
Відносини між двома країнами за останні місяці різко погіршилися у зв'язку з торговими питаннями, Гонконгом та пандемією коронавірусу, в появі якого, вважають в США, винна влада Китаю.
Як повідомлялося, відповідно до указу президента Дональда Трампа в п'ятницю США ввели санкції проти глави виконавчої влади Гонконгу Керрі Лам, а також нинішнього і колишнього начальників поліції міста.
Санкції означають заморожування активів цих людей в США і загалом забороняють американцям вести з ними справи.