Кабмін передав в управління Фонду державного майна України (ФДМУ) Український державний геологорозвідувальний інститут «УкрДГРІ», Причорноморське державне регіональне геологічне підприємство, Східне державне регіональне геологічне підприємство та державне підприємство «Бурштин України» для подальшої приватизації. Про це повідомляє Державна служба геології та надр України.
Зауважується, що на 2020 рік фінансування розвитку мінерально-сировинної бази скоротилось на 60%. Відсутність коштів стала визначальною в долі цих геологічних підприємств.
«Всі вони збиткові та мають податкову, кредиторську заборгованість та борги по заробітній платі. До прикладу, за 2019 рік кредиторська заборгованість «УкрДГРІ» склала 5,14 млн грн, «Причорномор ДРГП» – 9,686 млн грн, «Схід ДРГП» – 22,483 млн грн, ДП «Бурштин України»– 4,083 млн грн», – йдеться в повідомленні.
Після підготовки визначені об’єкти будуть виставлені на електронні аукціони у системі «Прозорро.Продажі».
На початку року державні геологічні підприємства, що належать до сфери управління Держгеонадр, передали до Фонду держмайна України 55 об’єктів для приватизації. Нині більшість із них перебуває на стадії підготовки до продажу.
Раніше повідомлялося, що уряд затвердив нові форми договорів оренди держмайна. Вони відкривають можливість орендодавцям оприлюднювати в електронній торговій системі Prozorro.Продажі оголошення про передачу в оренду державного і комунального майна.