Глава «БНК-Україна» запевнив, що страйки працівників не вплинуть на постачання пального в Україну

За його словами НПЗ Білорусі працює в штатному режимі

Генеральний директор «БНК-Україна» Олександр Коваленко
Фото: Petroleum Ukraine

Білоруські НПЗ працюють у стабільному режимі й дотримуються раніше запланованих графіків відвантаження нафтопродуктів. Про це заявив генеральний директор «БНК-Україна» Олександр Коваленко по інтернет-зв'язку в ході наради в Міністерстві енергетики України. Обговорення було присвячене розгляду ситуації на ринку нафтопродуктів у світлі можливої дестабілізації постачання нафтопродуктів з Білорусі – передаєTYT.BY

«За минулий тиждень в Україну відвантажено сумарно з різних видів контрактів близько 49 000 т дизельного палива – найбільш важливого продукту. Ми продовжуємо в такому ж ритмі йти й розуміємо, що взяли на себе перед серпнем трохи підвищені зобов'язання, і ми їх будемо виконувати», – повідомив глава компанії.

Топменеджер не заперечує, що є працівники заводів, які дійсно виходять на акції протестів, але це, за його словами, ніяк не позначається на роботі підприємств.

«Для розуміння ситуації. Наприклад, на Мозирському НПЗ близько 5 000 співробітників. З них 1 200-1 400 працівники однієї зміни. При цьому ще на заводі знаходяться 400-500 осіб. Ці люди тверезо розуміють, що зупинка заводу загрожує, у першу чергу, відсутністю заробітної плати, тому ні в якому разі не підуть на зупинку заводу», – висловив упевненість Коваленко.

За даними агентства Argus, управління Мозирського НПЗ (цех № 16) письмово заявило14 серпня про плани проведення страйків щодня з 12.00 до 15.00 починаючи з 20 серпня протягом невизначеного терміну. Тому є побоювання, що це може призвести до зниження обсягів виробництва.

До того ж на «Нафтані» цього місяця ведеться плановий ремонт. Тому основний обсяг переробки має припадати на Мозирський НПЗ, куди планувалося поставити 844 000 т нафти, а на Новополоцький – 295 000 т.

Білоруські НПЗ – одні з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україну. За сім місяців 2020 року їхня частка в постачаннях бензину становила 47% (596 000 т), дизельного палива – 25,8% (1,066 млн т), скрапленого газу – 16 600 т. Найбільш вагомим є участь Білорусі в постачаннях бітуму – 52% (233 000 т) за підсумками січня-липня 2020 р.

Як повідомлялося раніше, за пів року «Укртранснафта» транспортувало 7,4 млн тонн нафти, що на 10% більше у порівнянні з таким періодом у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS