В знак протесту проти дій поліцейського, котрий вистрелив у спину афроамериканцю Джейкобу Блейку сім разів під час затримання, американські баскетбольні клуби в ніч із 26 на 27 серпня не вийшли на матчі плей-оф Національної баскетбольної асоціації (НБА).
Як повідомляє The Guardian, спочатку грати відмовились грати команда з Мілуокі проти суперників з «Орландо Меджик».
Раніше «Мілуокі Бакс» опублікували заяву, в якій закликали до справедливості щодо Боейка.
«Коли ми виходимо на майданчик і представляємо Мілуокі та Вісконсін, від нас чекають, що ми гратимемо на високому рівні, докладемо максимум зусиль…, – йдеться у заяві. – Наразі ми вимагаємо того ж і від наших законодавців та правоохоронних органів».
Гравці команди також закликали до проведення мирних акцій та «не забути проголосувати 3 листопада».
Їхній приклад наслідували також «Оклахома Сіті Тандер», «Лос-Анджелес Лейкерс», «Хьюстон Рокетс» і «Портленд Трейл Блейзерс».
Жіноча національна баскетбольна асоціація (ЖНБА) також відклала свої ігри.
«Ми знаємо, що це уже емоційний час для наших гравців. Вони борються з тим, що відбувається в цій країні цими місяцями, якщо не роками», сказала комісар ЖНБА Кеті Енгельберт.
На тлі останніх подій серед гравців НБА, 80% з яких є афроамериканцями, наростає обурення расовою несправедливістю.
Як відомо, в неділю 23 серпня у штаті Вісконсін спалахнули масові протести після того, як поліцейські кілька разів вистрілили в чорношкірого чоловіка на очах у його дітей – 29-річного афроамериканця на ім'я Джейкоб Блейк, жителя міста Кеноша в штаті Вісконсін, Поліція заявила, що правоохоронці відреагували на конфлікт побутового характеру. ЗМІ повідомляють, що чоловік розбороняв двох жінок.
На відео, знятому очевидцями, видно, як двоє поліцейських стріляють Блейку в спину, коли він намагається сісти в авто. Чутно сім пострілів. Блейк, по всій видимості, не озброєний. Чому поліція вирішила застосувати зброю наразі невідомо. Наразі чоловік знаходиться в реанімації у важкому стані.
Інцидент стався через три місяці після загибелі від рук поліцейських афроамериканця Джорджа Флойда. Вбивство 46-річного Флойда викликало багатотисячні протести в країні і за її межами проти поліцейського насильства і расизму.