Ілон Маск провів другу публічну демонстрацію технології Neuralink 28, в ході якої він представив оновлену версію нейроінтерфейсу та показав результати «чіпування» на свинях.
Як повідомляє TechCrunch та vc.ru, Маск розпочав демонстрацію, заявивши, що метою всієї презентації був набір співробітників, а не збір коштів або який-небудь інший вид просування.
«Ми не намагаємося зібрати гроші або зробити щось ще, головна мета – переконати людей прийти працювати в Neuralink і допомогти нам реалізувати продукт в життя – зробити його доступним і надійним і таким, щоб будь-хто, хто хоче, щоб у кожного був такий », – сказав він.
Маск наголосив, що в першу чергу Neuralink призначений для лікування неврологічних захворювань, таких як параліч, деменція і хвороба Альцгеймера.
Дизайн. Чіп Link 0.9 кардинально відрізняється від завушного пристрою, показаного Neuralink в минулому році. Сам Маск назвав його аналогом «Fitbit в твоєму черепі».
У порівнянні з попередньою версією, нова розмірами 23x8 мм є досить компактною.
Чіп поміщається під шкіру і крізь череп підключається нитками до мозку. Зібрані дані Link 0.9 передає по бездротовому зв'язку на мегабітній швидкості на відстань до 10 м. Заряджається він бездротовим способом – за допомогою індуктивної зарядки. Заряду вистачає на день роботи, а вночі під час сну – підзарядка.
Встановлення чіпу. Процес установки, як було зазначено під час презентацію, займає не більше години і не потребує наркозу. Ризики пошкодження нервової системи виключені.
Апарат для автоматичного чіпування – автоматизована хірургічна система – здатна імплантувати в мозок людини 1024 найтонших електрода – товщиною всього в 5 мікрон. Електроди поки інтегруються в верхню частину мозку – кору, але компанія працює над тим, щоб підвищити глибину впровадження і дійти до структур мозку, розташованих глибше в черепі – проміжного і середнього мозку.
Електроди підключаються до чіпу Link 0.9, який вставляється в невеликий отвір, просвердлений в черепі, і збирає сигнали, що вловлюються електродами.
Перші тести. Роботу пристрою Маск показав на двох свинях, яким успішно імплантували чіпи за два місяці до демонстрації.
Видалення імпланта не впливає на функції нервової системи: одній з свиней чіп видалили, тварина продовжує себе добре відчувати. Тому Neuralink можна при бажанні видаляти або оновлювати на більш актуальну модель без шкоди для здоров'я.
Під час презентації на екранах демонструвалися показники мозкової активності свині: чіп відстежував активність мозку тварини і реагував на дотики п'ятачка до об'єктів.
Інтерфейс може тонко працювати з нервовою системою. Наприклад, коли свиня знаходила п'ятачком їжу, чіп фіксував пікову активність нейронів.
Поки Маск продемонстрував тільки читання сигналів мозку, але в перспективі Neuralink планує, щоб пристрій міг не тільки зчитувати, але і записувати інформацію – в лікувальних цілях.
Що далі? Маск заявив про те, що в липні 2020 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) відзначило Neuralink, як інноваційний продукт. Поточні тести безпеки показують максимальні оцінки у всіх категоріях.
Компанія готується і до перших тестів на людях і чекає проведення перевірок і видачі дозволів і ліцензій.