У російському даркнеті з'явилося оголошення про безкоштовний доступ до персональних даних кількох мільйонів американців, з'ясував «Коммерсант». Зокрема, користувач Gorka9 написав, що в його файлах є докладна інформація про 7,6 млн виборців штату Мічиган.
Видання переконалося, що в базі є такі рядки, як ім'я, дата народження, дата реєстрації, стать, адреса, електронна пошта, ідентифікаційний номер виборця і номер виборчої дільниці. Gorka9 заявив, що дані актуальні на березень 2020 року.
Російська компанія InfoWatch підтвердила «Коммерсанту» справжність цієї бази, але зазначила, що вона «витекла» ще в кінці 2019 року.
Жертвами Gorka9 стали не тільки жителі Мічигану: оприлюднено і дані виборців зі штатів Коннектикут, Арканзас, Флорида і Північна Кароліна – в кожному від 2 млн до 6 млн виборців. Той же хакер продає персональні дані 62 000 пацієнтів Бруклінського центру хірургії Нью-Йорка, зазначила газета.
Користувачі хакерського форуму розповіли, що знайшли спосіб монетизувати інформацію про американських виборців: використовувати програму держдепартаменту США «Винагорода за допомогу правосуддю» (Rewards for Justice).
Один з хакерів заявив, що отримав так приблизно $4000 за посилання на базу даних виборців з Коннектикуту.
Про програму держдепартаменту в Росії стало відомо цього літа. 6 серпня Znak.com написав, що росіянам приходять SMS-повідомлення з пропозицією отримати $10 млн від держдепартаменту за інформацію про втручання в американські вибори. Верифікований Twitter-аккаунт «Rewards for Justice» вперше опублікував повідомлення про нагороду до $10 млн за допомогу в боротьбі проти втручання у вибори 5 серпня.
Витік даних виборців можна використовувати в політичних цілях, направляючи їх голосувати за той чи той вибір або схиляючи їх до протестів, але частіше базами користуються шахраї, заявив виданню керівник напрямку аналітики і спецпроектів InfoWatch Андрій Арсентьєв. Він припустив, що хакери вже «витягли всі комерційні вигоди» з цих баз до того, як виклали їх на форум.
Дані американських виборців витікають регулярно, кажуть експерти. Один з хакерів заявив, що для злому досить знайти одну з численних вразливостей сайтів. Але фахівці не виключають, що у випадку з поточним витоком може йти мова про навмисну провокацію.
За крісло президента США змагатимуться кандидат від республіканців, чинний президент Дональд Трамп і колишній віце-президент США Джо Байден, демократ.
Нагадаємо, в американському Сенаті заявили, що Путін особисто керував втручанням у вибори в США в 2016 році.