Рада розширила перелік побутових споживачів електроенергії з правом купувати її за цінами для населення

Законопроєкт підтримали 276 народних депутатів

фото: slovoidilo.ua

Верховна Рада прийняла в другому читанні й в цілому законопроєкт № 2098 про внесення змін до перехідних положень закону «Про ринок електроенергії» щодо поставок електроенергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирних житлових будинків.

За відповідний законопроєкт авторства Олексія Кучеренка (фракція «Батьківщина») на засіданні Ради в середу проголосувало 276 народних депутатів.

Відповідно до прийнятого закону, Рада дозволила оплачувати електроенергію, яка споживається в багатоквартирних житлових будинках на технічні цілі (роботу індивідуальних теплових пунктів, котелень, насосів, ліфтів, замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, за цінами, за якими постачальники універсальних послуг (ПУУ) постачають електроенергію населенню.

Крім того, згідно з рішенням Ради, за такою ж ціною оплачується електроенергія, яка споживається в дачних і дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території.

За ціною, встановленою для населення, буде також буде оплачуватися електроенергія, споживана юридичними особами, які є власниками (балансоутримувачами) майна, використовуваного для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб в частині задоволення власних побутових потреб, та релігійними організаціями в частині споживання е/е на комунально-побутові потреби.

Відповідно до прийнятого закону, такі споживачі віднесені до категорії «побутові споживачі».

В процесі відпрацювання законопроєкту до другого читання до нього було подано 15 правок, зокрема, щодо зміни назви законопроєкту. В результаті голосування в Раді він отримав назву «Про внесення змін до закону України» Про ринок електроенергії «щодо врегулювання проблемних питань на ринку електроенергії».

Зокрема, за пропозицією народного депутата Андрія Жупанин (фракція «Слуга народу»), закон також врегулює діяльність учасників ринку електроенергії на ринку двосторонніх договорів. Відповідно до прийнятої правці нардепа, сторони, що входять до складу одного вертикально-інтегрованого суб'єкта або є афілійованими між собою, протягом трьох робочих днів після укладення такого договору інформують НКРЕКУ про предмет договору, ціну е/е і/або порядок її розрахунку, обсяг, терміни і порядок поставок е/е. Зі свого боку, регулятор з метою забезпечення достатньої ліквідності на ринку електроенергії має право встановлювати обмеження щодо місячного обсягу продажу електроенергії за двосторонніми договорами межу виробниками та іншими учасниками ринку електроенергії, що входять до складу одного вертикально-інтегрованого суб'єкта або є афілійованими між собою. Таке обмеження не може бути понад 50% їх місячного обсягу продажу електроенергії.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла законопроєкт №2098 у першому читанні й за основу в середині червня. Законопроєкт передбачав, що вартість електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку прирівнюється до цін електроенергії для населення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS