Капіталізація Apple за підсумками торгів 3 вересня знизилася на $180 млрд після падіння вартості акцій компанії на 8%, повідомляє Bloomberg.
Це найбільше одноденне зниження вартості для будь-якої компанії в доларах, відзначає видання. Попередній рекорд був у Volkswagen, чия капіталізація в жовтні 2008 року знизилася на $153 млрд. У США найбільшим вважалося зниження вартості Facebook в липні 2018 року, коли компанія втратила $119 млрд.
Компанія планує пізньої осені представити нові моделі смартфонів і планшетів. Прогнози в ЗМІ щодо того, що пандемія змусить змістити їх презентацію на 2021 рік, поки що не виправдовуються.
В останні місяці на тлі режиму самоізоляції і підвищеного попиту на пристрої та послуги зв'язку продажі продукції Apple стабільно збільшувалися, що призвело до значного зростання вартості акцій і капіталізації. Показник в $2 трлн було перейдено 19 серпня.
Пізніше цього дня стало відомо, що капіталізація Apple опустилася нижче $2 трлн на тлі розпродажу паперів IT-компаній, акції дешевшають на 4,5%, повідомив Bloomberg.
У понеділок 31 серпня акції Apple різко зросли в ціні, оскільки інвестори вхопилися за можливість заволодіти акціями за доступнішими цінами після того, як компанія провели дроблення своїх акцій. Для Apple це 5-ий спліт з моменту публічного розміщення в 1980 році, попереднє дроблення акцій було 7 до 1 в 2014 році.