Fitch підтвердило рейтинг України на рівні «B»

У 2020 році економіка України скоротиться на 6,5%, проте в 2021 році зростання складе 3,8%

фото DR

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті на рівні «B» зі стабільним прогнозом, передає Інтерфакс з посиланням на реліз агентства.

«Рейтинги України відображають її заслуговуючу довіри макроекономічну політику, яка дозволила знизити інфляцію і звузити бюджетний дефіцит до викликаного коронавірусом шоку, а також відображає історію міжнародної підтримки», – наголошується в релізі агентства.

Водночас цим сильним сторонам протиставлені низька зовнішня ліквідність при високих потребах у фінансуванні, пов'язаних з виплатами великих суверенних боргів, вразливий, хоча і вдосконалюваний банківський сектор, і слабкі показники корпоративного управління, вказує Fitch.

«Шок через коронавірус, принаймні тимчасово, повернув назад покращення, досягнуті Україною в останні роки в плані зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання після геополітичної та економічної кризи 2014-2015 років», – додає агентство.

За оцінками Fitch, Україна задовольнила майже 68% своїх потреб у фіскальному фінансуванні на 2020 рік в розмірі $23,5 млрд США. Агентство очікує виділення в цьому році ще одного траншу за програмою stand by МВФ ($0,7 млрд) і першого траншу нової позики макрофінансової допомоги ЄС на EUR1,2 млрд, що разом із доступною внутрішньою ліквідністю і залишками Держказначейства надають можливості задовольнити решту фінансових потреб.

Fitch прогнозує міжнародні резерви України на кінець 2020 року $27,4 млрд порівняно з $29 млрд на початку вересня.

Агентство очікує, що інфляція до кінця 2020 року наблизиться до цільового показника НБУ 5%, в наступному складе 5,3%, а в 2022 році – 5,7%.

Fitch зберіг свій квітневий прогноз, згідно з яким в 2020 році економіка України скоротиться на 6,5%, проте в 2021 році зростання складе 3,8%, а в 2022 році – 3,5%.

«Однак ризики погіршення наших прогнозів зберігаються, з огляду на невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавірусу», – вказало агентство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS