США можуть ввести експортні обмеження для китайського чіпмейкера SMIC

Як і всі чіпмейкери, SMIC використовує американські технології для виробництва і тестування чіпів

фото DR

Влада США розглядає можливість введення експортних обмежень для провідного китайського виробника мікросхем Semiconductor Manufacturing Corp. (SMIC), пише FinMarket з посиланням на The Wall Street Journal.

За словами джерела газети в міністерстві оборони США, обговорюється можливість включення SMIC в «чорний список» компаній, для роботи з якими американському бізнесу потрібні спеціальні ліцензії на поставку технологій.

Минулого року Вашингтон вніс у такий список китайську телекомунікаційну компанію Huawei Technologies, що серйозно вдарило по її бізнесу і погіршило відносини США з Китаєм.

Введення експортних обмежень для SMIC матиме негативні наслідки і для американських компаній, які щороку постачають у Китай напівпровідникові технології на мільярди доларів, зазначають експерти.

SMIC опинилася в центрі уваги влади США після публікації підрядником міністерства оборони SOS International LLC аналітичного звіту, в якому вказано, що продукцію компанії використовує військово-промисловий комплекс Китаю.

Зокрема, за даними SOS, SMIC працювала з одним із найбільших оборонних конгломератів КНР, в той час як дослідницькі центри, пов'язані з оборонною галуззю, розробляють свої проекти відповідно до технологій SMIC.

Представник SMIC заперечує інформацію, що міститься в звіті SOS. Компанія «повністю віддана тому, щоб її продукція не використовувалася військовими, з моменту свого заснування», заявили в SMIC у відповідь на запит WSJ.

Компанія, заснована в 2000 році, швидко виросла, ставши найбільшим у Китаї виробником мікросхем за контрактом. У свій час значна частина продукції, що випускалася SMIC, припадала на замовлення північноамериканських компаній. Однак розвиток напівпровідникової галузі в КНР завдяки великим державним вливанням привів до збільшення частки китайських компаній серед її клієнтів. На замовлення місцевих компаній припало 60% виручки SMIC за минулий рік, яка склала $3,1 млрд. Великими акціонерами SMIC є кілька китайських держкомпаній.

Як і практично всі чіпмейкери, SMIC використовує американські технології для виробництва і тестування чіпів. За даними галузевої групи SEMI, компанії США займають 45% глобального ринку обладнання для виробництва мікросхем. Для деяких вузькоспеціалізованих процесів, обладнання американських компаній є незамінним, відзначають експерти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS