Станом на 01 вересня 2020 року міжнародні резерви України становили $29 048,7 млн (в еквіваленті) за попередніми даними. У серпні вони збільшилися на 1%, насамперед – завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Загалом динаміку резервів упродовж серпня визначали такі чинники:
-
Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У серпні пропозиція валюти перевищувала попит і банк міг поповнювати міжнародні резерви, тож купив $460,5 млн. Інтервенції з продажу валюти у минулому місяці не проводилися.
-
Операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду впродовж серпня становили $250,5 млн від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у валюті. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано $645,2 млн. З цієї суми $496,5 млн сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, решта – за зобов’язаннями перед іноземними кредиторами. Крім цього, в серпні уряд та Центробанк виплатили $204,5 млн на користь МВФ.
-
Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $385 млн.
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й НБУ.
Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви за червень збільшилися на 12,4 %. Востаннє на такому рівні вони перебували восени 2012 року.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS