Невдалі ставки на відновлення попиту призвели до того, що американська Exxon Mobil Corp, яка є однією з найбільш нафтових компаній в світі, зіткнеться з дефіцитом близько $48 млрд до кінця 2021 року, згідно з оцінками Reuters і Уолл-стріт. Ця ситуація вимагає компанії значних скорочень персоналу і проектів.
Exxon, як відомо, вдалось подолати низку невдач за останнє десятиліття. Під керівництвом Даррена Вудса компанія прагнула повернутися до свого попереднього стану, роблячи великі ставки на американські сланцеві родовища, трубопроводи, світову нафтопереробку і ринок пластмаси. Вона також зробила великі ставки на шельф Гайани, де виявила до 8 млрд барелів нафти, яких вистачило б на шість років видобутку при нинішніх темпах.
Але здатність Exxon фінансувати цю глобальну експансію тепер викликає сумніви, пише видання. В цьому році компанія зайняла $23 млрд, щоб оплатити рахунки, що майже вдвічі збільшило її борг. У липні вона вперше відзвітувала про другий квартальний збиток поспіль. За даними Refinitiv, компанія може понести збиток в розмірі $1,86 млрд за підсумками року, за винятком продажів активів і списань.
Різке падіння попиту на нафту урізало плани Вудса вкласти щонайменше $30 млрд до кінця 2025 року в відновлення видобутку і збільшення прибутку шляхом розширення нафтопереробки і хімічного виробництва. Глава компанії також сподівався зробити її лідером в сланцевої видобутку і виробництві СПГ – на ринках, які виглядали багатообіцяючими.
Вперше за 92 роки Exxon виведена з індексу Dow Jones провідних американських промислових компаній.
Exxon також проводить жорстку атестацію, яка торкнеться до 10% американського персоналу, в результаті чого тисячі людей можуть потрапити під скорочення. Компанія також скасовує щедрі пенсійні виплати, заради яких кар'єрні співробітники залишалися в ній в середньому по 30 років.