Рішення про частковий викуп ВВП-варантів, випущених в ході реструктуризації зовнішнього боргу України в 2015 році, було направлено на зниження виплат з держбюджету, які в наступному році мають скласти $40 млн. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко у ході засідання парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики в середу, передає «Інтерфакс-Україна».
«Потенційні виплати за державними деривативами до 2040 року при помірному зростанні ВВП можуть скласти більше $ 22 млрд. У зв’язку з цим було прийнято урядове рішення … під грифом «секретно», яким були визначені умови здійснення угоди», – заявив Марченко.
За словами міністра, на 2021 році Кабмін прогнозує зростання ВВП на рівні 4,6%. При такому зростанні, у 2023 році Україна повинна була б виплатити $ 600 млн за ВВП-варранти.
Також він нагадав, що внісши зміни до держбюджету-2020 на квітні цього року парламент надав Мінфіну право здійснювати операції з державними деривативами. За словами Марченка, після оприлюднення інформації про угоду котирування ВВП-варантів виросли відразу на 8 процентних пунктів.
Нагадаємо: 14 серпня 2020 року Мінфін заявив про успішне викуп на відкритому ринку близько 10% своїх ВВП-варантів, випущених в ході реструктуризації зовнішнього боргу на номінальну суму $ 3,2 млрд.
ВВП-варранти були випущені в рамках реструктуризації держборгу у 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $ 3,2 млрд і не є частиною держборгу країни. Платежі по ВВП-варранти здійснюються щорічно в доларах США в залежності динаміки зростання реального ВВП України в період з 2019 по 2038 рік з відстрочкою на два календарних роки. Таким чином самі виплати будуть здійснюватися між 2021-м і 2040 роками.
Згідно з прогнозами аналітиків Bank of America, Україна почне платити за ВВП-варранти в травні 2023 року. Вони очікують, що ВВП України у 2021 році зросте на 6,5% ВВП.
Також в BoFA допустили, що Україна проведе нову емісію євробондів. Аналітики дають Underweight рекомендацію за українськими єврооблігаціями, віддаючи перевагу ВВП-варрантам.
Раніше повідомлялося, що запуск Агентства з управління держборгом в Україні призупинено.