Уряд Сербії заморозив проведення будь-яких військових навчань з іншими країнами, повідомив міністр оборони країни Олександр Вулін. За його словами, Белград прийняв таке рішення під тиском Брюсселя, передає Коммерсант.
У четвер, 10 вересня, в Білорусі починаються військові маневри «Слов'янське братство-2020». Планувалося, що в них візьмуть участь до 1500 військових Білорусі, Росії та Сербії.
«У майбутній період ми не будемо брати участь в яких би то не було навчаннях чи військових активностях ні з НАТО, ні з ОДКБ, ні з Росією, США, КНР, ЄС – ні зі Сходом, ні з Заходом», – сказав глава Міноборони Сербії за підсумками засідання уряду. Участь сербських військових в маневрах заморожено на шість місяців.
Міністр додав, що зараз Сербія знаходиться «під страшним і незаслуженим тиском ЄС».
«Тиск, який не має ніякого сенсу і не грунтується на наших рішеннях або наших вчинках. Від нас вимагають ціною відмови від нашого європейського майбутнього і ціною ще більшого тиску на нашу політику, а також на наш народ в Косові і Метохії та Республіці Сербській відмовитися від запланованих військових навчань з Білоруссю», – цитує його прес-служба військового відомства.
Раніше ЄС неодноразово засуджував позицію влади Білорусі щодо придушення протестів у країні. Брюссель назвав президентські вибори в Білорусі, що пройшли 9 серпня, невільними і несправедливими. Країни Балтії ввели санкції щодо 30 білоруських чиновників, у тому числі Олександра Лукашенка.
Нагадаємо, глава МЗС Німеччини заявив, що якщо Лукашенко не змінить курс, ЄС може ввести проти нього персональні санкції.