Світ втрачає ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб, а разом з ними і безпеку екосистем, які підтримували людство з моменту його появи.
Як повідомляє Bloomberg, експерти Світового фонду дикої природи у звіті «Жива планета за 2020 рік» підрахували, що популяція тварин скоротилась в середньому на68% в період з 1970 по 2016 рік. У деяких частинах світу ситуація набагато гірша. У тропічній Америці за той же період популяція тварин скоротилася на 94%.
Автори звіту вважають, що половина провини лежить на тому, яким чином людство використовує землю і море. Надмірний вилов риби і полювання, забруднення навколишнього середовища і зміна клімату – ось основні причини скорочення популяції тварин в світі.
Експерти попереджають, що триваюче насильство над планетою з боку людини може призвести до колапсу тих самих природних систем і ресурсів, які в першу чергу дозволили зберегтися глобальній цивілізації і сучасним суспільствам. І, за їхніми словами, винним у цьому є людство, і збиток безпрецедентний по швидкості і масштабами в історії людства.
«Одна з речей, яку наука ясно сказала нам за останнє десятиліття, – це те, що ми залежимо від незайманих природних систем і незайманих природних екосистем, у всіх їх складових частинах, щоб забезпечити те, на що ми розраховуємо кожен день: чисте повітря , чиста вода. Запилення, стабільний клімат, їжа, здорові ґрунти для виробництва продуктів, які ми їмо», – сказала Ребекка Шоу, головний науковий співробітник Світового фонду дикої природи і голова керівної групи звіту .