Ще п'ять арабських країн можуть взяти приклад з Обєднаних Арабських Еміратів та Бахрейну і нормалізувати відносини з Ізраїлем, заявив президент США Дональд Трамп, передає Інтерфакс.
За його словами, «цей приклад готові наслідувати багато хто».
«Ми значно просунулися вперед ще з п'ятьма країнами», – сказав Трамп. При цьому він відмовився повідомити, про які саме країни йдеться.
У свою чергу Fox News зазначає, що підписання угод торкнеться нормалізації відносин у всіх сферах: безпеки, авіаперевезень, відкриття посольств. Домовленості дають надію, що будуть підписані аналогічні угоди, ймовірно, з Оманом, Суданом, Марокко та іншими країнами.
Пізніше цього дня стало відомо, що ОАЕ і Бахрейн підписали угоди про нормалізацію відносин з Ізраїлем. Церемонія підписання угоди про нормалізацію дипломатичних відносин відбулася у Білому дому у вівторок в присутності Трампа.
На цьому заході за посередництва США прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху підписав відповідні угоди з міністрами закордонних справ ОАЕ та Бахрейну.
Формально угода називається Авраамським договором.
Напередодні церемонії Трамп привітав лідерів Ізраїлю, ОАЕ та Бахрейну, зазначивши, що раніше про це й подумати ніхто не міг.
«Ми тут для того, щоб змінити хід історії. Після десятиліть поділу і конфліктів ми знаменуємо початок нового Близького Сходу», – сказав Трамп, виступаючи на відкритті церемонії.
«У всій історії Ізраїлю були тільки дві таких угоди, а ми добилися двох таких угод за один місяць», – додав Трамп.
На церемонію Білий дім запросив сотні людей, в тому числі високопоставлених законодавців-демократів.
У більшості арабських і мусульманських країн дипвідносини з Ізраїлем відсутні. Виняток становлять Єгипет, який встановив дипломатичні відносини з Ізраїлем в 1979 році, Йорданія – в 1994 році, а також Туреччина, яка була однією з перших мусульманських країн, які визнали Ізраїль. Тепер цей список поповнюють ОАЕ і Бахрейн.