Отруєння російського опозиціонера Олексія Навального – це типовий прояв поведінки Росії на міжнародній арені, вважає глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Тенденцію до нападів і втручання у вибори в інших країнах не змінить «ніякий газопровід», заявила вона.
«Тим, хто виступає за більш тісні відносини з Росією, я хочу сказати, що отруєння Олексія Навального за допомогою хімічної речовини – це не разовий випадок», – сказала фон дер Ляйєн, виступаючи в Європарламенті, пише Коммерсант.
Глава Єврокомісії нагадала про поведінку Росії в ситуаціях з Україною, Грузією, отруєнням сімʼї Скрипалів у Солсбері.
«І ця тенденція не змінюється, і ніякий газопровід не змінить цього», – зазначила вона.
Фон дер Ляйєн також заявила, що Єврокомісія запропонує режим санкцій, подібний до «акту Магнітського» в США.
Нагадаємо, Євросоюз вважає отруєння опозиціонера Олексія Навального замахом на вбивство. В ЄС запропонували назвати новий пакет санкцій іменем Навального.
«Ми категорично не згодні з такою заявою», – сказав прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков у відповідь на питання про «типову для Росії поведінку». Він вважає, що ця заява говорить про ангажованість або про нерозуміння реальних подій.
За його словами, те, що сталося з Навальним, «потребує розслідування і прояснення», а для цього необхідна співпраця з Німеччиною. «Росія добивається цієї співпраці, але поки не зустрічає взаємності», – сказав він.