Продажі автомобілів в Європі впали на 18% в серпні, тоді як в липні результат знизився всього на 3,7% у порівнянні з минулим роком. Як повідомляє Bloomberg, аналітики не виключають, що ринок може залишатися в депресивному стані до кінця року.
Серпневе падіння було гіршим, ніж прогнозував аналітик Bloomberg Intelligence Майкл Дін, який очікував зниження на 15%.
«Продажі повинні знизитися як мінімум на 20% в 2020 році, і падіння може бути ще гіршим, якщо спад в серпні буде показником того, що стрибок попиту в липні був лише короткочасним відновленням, підтримуваним субсидіями», – зазначив він.
У той час як державні субсидії допомогли відновленню продажів в останні місяці, французька програма утилізації, що пропонувала субсидії в розмірі 5000 євро ($5900) на покупку нових автомобілів, минула в кінці липня. Сплески захворюваності на COVID-19 у Франції та Іспанії тепер представляють нову загрозу.
Цього року кількість реєстрацій нових автомобілів в Європі впала майже на третину – до 7,3 млн. Продажі покращилися у США і знову почали зростати в Китаї.