Венедіктова вимагає виключити з проєкту держбюджету норму про 1000 грн прожиткового мінімуму для прокурорів

За її словами, встановлена для прокурорів сума є удвічі нижчою, ніж у працівників інших держорганів

Ірина Венедіктова
фото: ДБР

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, а також голів комітетів Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності з проханням переглянути положення проєкту Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік» щодо визначення прожиткового мінімуму для прокурорів.

Як повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора, «всупереч законодавству проєктом вводиться штучно визначена розрахункова величина – прожитковий мінімум для обрахування посадових окладів прокурорів. Установлений для прокурорів розмір складає 1000 грн і є в порівнянні з працівниками інших державних органів більш ніж удвічі нижчим».

За словами Венеіктової, зменшення наполовину зарплаті прокурорів та можливі наслідки цього не лише «нівелюють анонсовані підвищення рівня матеріального забезпечення прокурорів, які за результатами проведення атестації підтвердили свою кваліфікацію та доброчесність, а й ставлять під загрозу належне функціонування прокуратури як інституції в цілому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS