Європейський Союз закликає Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у відповідність до Конституції та нагадує, що незалежність бюро – умова безвізу та макрофінансової допомоги. Про це виданню DW заявив речник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано.
«Ми хотіли би наголосити на важливості ясного юридичного статусу НАБУ та одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи, – зазначив Стано. – Незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури є ключовими умовами візової лібералізації ЄС та макрофінансової допомоги».
Як повідомлялось, КСУ визнав неконституційними низку положень закону про НАБУ. Йдеться про повноваження президента України зокрема утворювати НАБУ, а також призначати та звільняти директора бюро. А в кінці серпня КСУ визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ в 2015 році.
Нагадаємо: на засіданні 17 вересня Верховна рада підтримала проєкт постанови про визначення представників парламенту до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Відповідне рішення підтримали 239 нардепів.
Голова правоохоронного комітету Денис Монастирський озвучив перелік кандидатів, яких обрали до складу комісії: Олена Бусол, Андрій Гуджал, Олексій Дрозд, Катерина Коваль, В'ячеслав Навроцький, Богдан Романюк, Євген Соболь.
У зв’язку із тим, що парламент просуває в комісію для відбору голови САП кандидатів без досвіду, віцепрезидент комітету Європарламенту з асоціації між Україною та ЄС заявила, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги.