Дорога до більш екологічного бетону вимощена глиною

Академік зі Швейцарії вигадала спосіб, як змінити «рецепт» цементу та, таким чином, скоротити вуглецевий слід. На його виробництво припадає близько 7% світових викидів вуглецю

фото www.flickr.com/photos/g-kater/5867189914

Завод Argos в Ріокларо, Колумбія, може виробляти до 2,3 млн тонн цементу в рік, який використовується для будівництва всього, від гребель і мостів до хмарочосів і стадіонів. Це допомогло Argos стати найбільшим виробником цементу в Колумбії, але також і основним виробником викидів вуглекислого газу.

Як розповідає Bloomberg, цемент і вуглекислий газ безупинно вироблялись заводом більше 20 років, коли виконавчий директор Argos зустрівся з академіком на ім'я Карен Скрівенер, яка є професором Федеральної політехнічної школи в Лозанні, Швейцарія. У неї виникла ідея, як змінити «рецепт» цементу і скоротити вуглецевий слід. Вона  назвала його LC3, або вапняковий обпалений глиняний цемент.

Після чотирьох років розробки модернізований об'єкт в Ріокларо в цьому році був запущений з використанням глини, видобутої на відстані близько 10 миль від заводу й обробленої в нещодавно збудованій печі. Argos заявляє, що ця технологія скорочує споживання енергії на 30% і знижує викид вуглецю майже вдвічі.

Важко переоцінити важливість очищення цементної промисловості. Люди споживають стільки ж цементу, скільки й харчових продуктів – 4 млрд тонн на рік, – і на його виробництво припадає близько 7% світових викидів вуглецю.

Бетон «дуже дешевий, і люди систематично зловживають ним», – розповідає Скрівенер. – «Ми можемо скоротити виробництво цементу, потім кількість цементу, яке ми кладемо в бетон, і кількість бетону, який кладеться в будівлю».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS