У посольстві США в Україні роз'яснили наслідки запроваджених проти Деркача санкцій

Наголошується, що особи, які надають матеріальну підтримку підсанкційним особам можуть самі стати об'єктом санкцій

Нардеп Андрій Деркач
Фото: Інтерфакс-Україна

У посольстві США в Україні роз'яснили, що означають санкції, запроваджені управлінням з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) стосовно пов'язаних із Росією осіб, зокрема народного депутата України Андрія Деркача (позафракційний), причетних до спроб вплинути на виборчий процес у США. Роз'яснення опубліковані на сайті посольства.

«10 вересня Сполучені Штати запровадили санкції проти Андрія Деркача та інших російських агентів за спробу вплинути на виборчий процес у США. Деркач підтримує тісні зв'язки з російськими спецслужбами та вже понад десять років служить активним російським агентом, використовуючи маніпуляції та обман для спроби вплинути на вибори в США та деінде у світі. Сьогодні ми хотіли б нагадати приватним особам та компаніям, що означають ці санкції», – наведено на сайті посольства слова представника дипустанови Деніела Лангенкемпа в понеділок.

За його словами, на запитання «Якщо я часто веду бізнес із кимось, до кого застосовані санкції, чи слід мені турбуватися?» відповідь: «Так».

«Особи, які надають матеріальну підтримку підсанкційним особам та/або організаціям, можуть самі стати об'єктом санкцій», – наголосив дипломат.

Крім того, відповідь на запитання: «Чи можуть санкції проти фізичної особи вплинути на бізнес, яким він або вона володіє?» – також «так».

«Юридичні особи, що належать заблокованій персоні, також можуть вважатися заблокованими. Майно та частки у власності такого суб’єкта господарювання блокуються незалежно від того, чи перелічено саме цю юрособу в додатку до Виконавчого розпорядження або іншим чином внесено до Списку спеціально призначених громадян та заблокованих осіб», – зазначив Лангенкемп.

Він наголосив, що США залишатимуться пильними у своїх зусиллях підтримувати цілісність своєї демократії та продовжуватимуть використовувати всі наявні у них інструменти для протидії діяльності, подібній або пов'язаній із діяльністю Деркача чи інших підсанкційних осіб.

Раніше, в серпні, голова контррозвідки США Вільям Еваніна заявив, що за допомогою дій нардепа Деркача відбувається процес дискредитації кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Байдена.

«Наприклад, проросійський український парламентар Андрій Деркач поширює твердження про корупцію, зокрема шляхом розголосу витоків телефонних дзвінків, щоб завдати шкоди кандидатурі колишнього віце-президента Байдена і Демократичній партії. Деякі пов'язані з Кремлем люди також прагнуть просувати кандидатуру президента Трампа в соціальних мережах і на російському телебаченні», – йдеться в заяві Еваніни, зробленій 7 серпня.

Сам Деркач назвав це «спробами навісити ярлики та атакою», які підтверджують розкриття найбільшої схеми «демокорупції» у зв'язку з оприлюдненими нардепом записами з голосами Порошенка-Байдена та Порошенка-Путіна.

Нагадаємо, 9 липня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив запис розмови людей із голосами схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS