ЄС додав Ангілью і Барбадос в «чорний» список податкових притулків

Кайманові острови і Оман зі списку були виключені, а Монголія та Боснія і Герцеговина більше не будуть контролюватися на предмет виконання своїх зобов'язань

фото pixabay.com

Рада Європейського Союзу вирішила додати Ангілью і Барбадос в список юрисдикцій ЄС, що не співпрацюють у податкових цілях.

Як йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС, у той же час Кайманові острови і Оман були виключені зі списку після проведення необхідних реформ для поліпшення основи податкової політики.

До чорного списку податкових притулків ЄС наразі входять 12 напрямків – американське Самоа, Ангілья, Барбадос, Фіджі, Гуам, Палау, Панама, Самоа, Тринідад і Тобаго, Віргінські острови США, Вануату та Сейшельські острови.

У заяві Ради говориться, що список юрисдикцій ЄС, що не співпрацюють у податкових цілях, є частиною стратегії зовнішнього оподаткування ЄС і спрямований на сприяння поточним зусиллям по просуванню належного податкового управління в усьому світі.

Список складається з юрисдикцій, що не входять в ЄС, які або не брали участі в конструктивному діалозі з ЄС з питань податкового управління, або не виконали свої зобов'язання щодо реформи, щоб відповідати набору об'єктивних податкових критеріїв належного врядування щодо податкової прозорості, справедливого оподаткування і застосування міжнародних стандартів проти розмивання податкової бази і зміни прибутку.

Ангілья і Барбадос включені в список після експертних оглядів, опублікованих Глобальним форумом з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей. У звітах оцінка для обох сторін зводиться до «невідповідності» та «часткової відповідності» міжнародним стандартам прозорості та обміну інформацією за запитом відповідно.

Тим часом Кайманові острови були виключені зі списку після прийняття нових реформ в структурі фонду колективних інвестицій в вересні 2020 року. Вважається, що Оман виконав всі свої зобов'язання після ратифікації Конвенції ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових питаннях, прийняття законодавства, яке дозволяє автоматичний обмін інформацією, і прийняття всіх необхідних заходів для активації своїх каналів обміну інформацією в масштабах ЄС і держав-членів.

Рада ЄС також вирішила, що Монголія та Боснія і Герцеговина більше не будуть контролюватися на предмет виконання своїх зобов'язань. Обидві сторони здали на зберігання документи про ратифікацію Конвенції ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових питаннях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS