Робочі Amazon в Німеччині вирішили страйкувати у Prime Day,який зазвичай є одним з найбільш завантажених днів в році для гіганта е-комерції.
Як повідомляє CNBC, робочі складів в німецьких містах Лейпциг, Бад-Херсфельд, Райнберг, Верне, Грабен і Кобленц беруть участь у страйку, який організовує німецька профспілка ver.di.
Представник Amazon сказав телеканалу, що клієнти отримуватимуть свої замовлення вчасно і що страйки не вплинуть послугу доставки компанії.
Страйк 13 і 14 жовтня відбувається тому, що профспілка і його члени вважають, що працівники Amazon заслуговують кращої оплати, умов праці та більшої поваги.
Остаточна кількість охочих приєднатись до стайку наразі не відома, однак секретар профспілки ver.di Андре Шеєр сказав, що, на його думку, в мітингу візьмуть участь тисячі співробітників.
Як відомо, багато клієнтів Amazon чекають, поки настане Prime Day, перш ніж замовляти продукти, які вони хочуть, з платформи. Завдяки знижкам, вони розраховують на більш вигідні покупки.
Ver.di сказала в прес-релізі, що її також турбує тактика «шпигунства», яку Amazon нібито використовує для придушення профспілкових активістів. У вересні Amazon видалила два оголошення про вакансії «аналітиків розвідки». Згідно з повідомленнями, робота включала відстеження різних загроз, які сприймаються Amazon, включаючи профспілки і «ворожих політичних лідерів».
Нагадаємо: 7 жовтня члени Європейського парламенту написали босові Amazon Джеффу Безосу листа з питанням, чи наймає його компанія агентів розвідки для стеження за політиками, профспілковими діячами і співробітниками.
Крісті Хоффман, генеральний секретар Глобального союзу UNI, заявила, що «робітники Amazon в Німеччині і в усьому світі борються за кращу оплату і гідні умови праці, але вони також сподіваються зберегти свої конституційні права в незмінному вигляді і вести приватні бесіди без «Великого Брата», який спостерігає, як вони організовуються в мережі ».
Як повідомлялося, останній страйк працівників Amazon в Німеччині відбувся у червні після того, як співробітники декількох логістичних центрів дали позитивний результат на коронавірус.
До цього, у квітні, састина працівників Amazon закликала своїх колег організувати «онлайн-страйк» із вимогою, щоб керівництво компанії відновило звільнених співробітників, а також переглянуло відношення до персоналу, який працює на складах.