Boeing 737 MAX може повернутися в небо вже цього року – Bloomberg

Однак на виконання всіх оновлень моделі знадобиться ще 2 роки

фото DR

Boeing 737 MAX може вже в цьому році повернутися в небо, принаймі над Європою, пише Bloomberg. Це дозволить піднятися вгору акціям компанії, які до четверга втратили з початку року половину своєї вартості.

Європейське агентство з авіаційної безпеки (EASA) визнало літак достатньо безпечним для відновлення польотів до кінця 2020 року. Регулятор прийняв це рішення навіть не зважаючи на те, що подальше оновлення лайнера не буде готове, можливо, ще років два.

«Наш аналіз показує, що це безпечно, і досягнутий рівень безпеки для нас досить високий», – заявив директор EASA Патрик Кай.

За його словами, EASA проводить остаточну перевірку документів перед випуском проекту директиви з льотної придатності, який планується наступного місяця.

Однак, за словами Кая, створення третього «синтетичного» датчика кута атаки, що дозволяє забезпечити вищий рівень безпеки, займе від 20 до 24 місяців.

Хоча коментарі Кая позитивні для Boeing і таких його постачальників, як Safran SA і Spririt AeroSysems, перед авіабудівником все ще стоїть «гігантське завдання», сказав Джеремі Брегг, аналітик Redburn.

За його словами, крім повернення літака в експлуатацію, Boeing також повинен вивчити близько 450 літаків Max, які були побудовані, але очікують доставки клієнтам. «Це повинно бути досягнуто на фоні дуже слабкого базового попиту через коронавірус, що майже неминуче призведе до дуже низьких цін на Max в наступні кілька років», – зазначив Брегг.

Виробництво Max – останньої версії вузькофюзеляжного 737 – було зупинено в березні 2019 року після двох катастроф, що забрали 346 життів, і призвело до кризи, яка коштувала Boeing мільярди доларів.

На тлі позитивних новин акції Boeing зросли на премаркеті Нью-Йоркської біржі на 3,87%.

Нагадаємо, Комісія палати представників Конгресу США у вересні оприлюднила висновки про причини катастроф лайнера, заявивши, що до них призвели дії менеджменту компанії і чиновників Федерального управління цивільної авіації США (FAA).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS