США відмовилися від пропозиції президента РФ Владіміра Путіна продовжити Договір про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3) без додаткових умов. Про це заявив радник з нацбезпеки Білого дому Роберт О'Брайєн, передає Інтерфакс.
Він назвав «приреченою на провал» ініціативу президента Росії про продовження договору без урахування заморожування розмірів ядерних арсеналів США і РФ.
У Вашингтоні сподівалися, що Москва погодиться з пропозиціями американської сторони по СНО-3.
«США запропонували продовжити договір СНО-3 на один рік в обмін на заморожування на цей час ядерних арсеналів і з боку Росії, і з боку США. Це було б виграшем для обох сторін, і, коли я зустрічався з моїми партнерами в Женеві, ми вважали, що російська сторона хотіла прийняти цю пропозицію», – заявив О'Брайєн.
Раніше цього тижня спецпосланець президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі заявив, що Вашингтон згоден на певний час продовжити СНО-3 за умови, що Росія обмежить або заморозить свій ядерний арсенал.
«Насправді ми готові продовжити СНО-3 на якийсь період часу за умови, якщо вони у відповідь погодяться на обмеження або замороження їх ядерного арсеналу», – заявив Біллінгслі в ході онлайн-дискусії The Heritage Foundation. «Ми готові зробити те ж саме», – підкреслив він.
Вашингтон розраховує, що Москва перегляне свою позицію з питання контролю над озброєннями з метою не допустити гонки озброєнь, додав О'Брайєн.
«Сполучені Штати серйозно налаштовані щодо контролю над озброєннями, що зберегти весь світ в безпеці», – йдеться в його заяві.
«Ми сподіваємося, що Росія переосмислити свою позицію до того, як це виллється в дорогу гонку озброєнь», – підкреслив радник президента.
Раніше Путін доручив міністру закордонних справ Сергію Лаврову отримати від США «хоч якусь чітку відповідь» на пропозицію щодо СНО-3. Нагадаємо, Путін запропонував продовжити його без додаткових умов на один рік.