Втрати міжнародної галузі туризму за перші вісім місяців 2020 року склали $730 млрд, вказано в повідомленні Всесвітньої туристської організації, передають Ведомости.
В організації зазначили, що це більш ніж у вісім разів перевищує втрати, які галузь зазнала на тлі глобальної і економічної кризи 2009 року.
За даними організації, за період з січня по серпень кількість міжнародних прибуттів знизилася на 70%. У найбільш завантажені місяці: липень і серпень – падіння кількості прибуттів склало 81% і 79% відповідно.
Генеральний секретар ВТО Зураб Пололікашвілі заявив, що такий спад має драматичні соціальні та економічні наслідки і ставить під загрозу мільйони робочих місць і організацій. «Це підкреслює нагальну необхідність безпечного відновлення туризму, своєчасного і скоординованого», – зазначив Пололікашвілі.
В організації розповіли, що за перші вісім місяців 2020 року в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні кількість прибулих знизилася на 79%, в Африці і на Близькому Сході – на 69%, в Європі – на 68%, в Америці – на 65%.
У ВТО відзначили, що попит на транскордонні поїздки залишається низьким через невизначеність ситуації з коронавірусом і низький рівень довіри. Група експертів ВТО очікує, що попит на міжнародний туризм відновиться до III кварталу 2021 року, проте 20% аналітиків прогнозують відновлення вже в 2022 році.
Головним бар'єром для востановления міжнародного туризму ВТО назвала обмеження на поїздки, а також повільне стримування вірусу і низька довіра споживачів.
«Відсутність скоординованих заходів реагування між країнами для забезпечення узгоджених протоколів і узгоджених обмежень, а також погіршення економічної кон'юнктури були визначені експертами як важливі перешкоди для відновлення економіки», – йдеться в повідомленні.