Індійську вакцину проти COVID-19 можуть запустити у виробництво у лютому – Reuters

Як раз на лютий припадуть випробування останньої фази вакцини COVAXIN

фото www.flickr.com/photos/91261194@N06/50315926536

Вакцина проти COVID-19, розробку якої підтримує уряд Індії, може бути запущена вже в лютому – на кілька місяців раніше, ніж очікувалося. Як повідомляє Reuters, як раз на цей місяць припадуть випробування останньої стадії.

«Вакцина показала хорошу ефективність», – заявив старший науковий співробітник ICMR Раджні Кант, який також є членом робочої групи по COVID-19.

Запуск в лютому зробить COVAXIN першою вакциною проти COVID-19 індійського виробництва.

У четвер число випадків зараження коронавірусом в Індії зросла на 50 201 випадок до 8,36 млн. Смертність збільшилася на 704 людини, і тепер їх загальна кількість становить 124 315 осіб. Щоденне зростання числа інфекцій і смертей сповільнилося з піку в середині вересня.

Кант також розповів, що Міністерство охорони здоров'я Індії має вирішити, чи можна робити щеплення COVAXIN людям, навіть до завершення ІІІ етапу випробувань.

«Вона (вакцина – ред.) показала безпечність і ефективність у випробуваннях фази 1 і 2, а також в дослідженнях на тваринах, але не можна бути певним на 100%, якщо випробування фази 3 не завершені», – наголосив він.

«Може бути певний ризик, якщо ви готові ризикнути, ви можете прийняти вакцину. У разі необхідності уряд може подумати про вакцинацію в надзвичайній ситуації», – додав Кант.

Міністр охорони здоров'я Індії  Харш Вардхан заявив у вересні, що уряд розглядає питання про видачу дозволу на екстрену вакцинацію проти COVID-19, особливо для літніх людей і людей на робочих місцях з підвищеним ризиком.

Нагадаємо: наразі декілька провідних вакцин-кандидатів вже проходять завершальну стадію тестування. Експериментальна вакцина, розроблена британською AstraZeneca, є однією з найбільш передових, і Великобританія планує впровадити її наприкінці грудня або початку 2021 року.

Як повідомлялося, німецька фармацевтична фірма CureVac повідомила про позитивні проміжні результати клінічних випробувань розробленої нею вакцини від коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS