Ісландія, Швеція і Норвегія демонструють найбільший потенціал для інвестицій в європейські центри обробки даних, за якими слідують Данія і Нідерланди. Про це свідчать дані дослідження Savills, які наводить видання PropertyFundsWorld.
Порівняльний аналіз, проведений у звіті, показав, що наявність землі, масштабне виробництво відносно дешевої зеленої енергії і надійний зв'язок створюють сприятливі можливості для зростання для операторів центрів обробки даних. Більш низькі температури є також більш вигідними для країн північної частини континенту.
На тлі стрімкого зростання числа підключених пристроїв Savills також проаналізувала потенціал для розвитку та інвестицій в традиційні і хмарні центри обробки даних, які зазвичай виконують різноманітні завдання, включаючи потокову передачу даних, яка не допускає затримок.
Великобританія, Франція, Німеччина, Швеція і Нідерланди є провідними країнами Європи в області центрів обробки даних. Вони високо цінуються в основному через їх великий набір даних для споживачів, більшу щільністю населення і компаній, вищий рівень проникнення інтернету, активніше використанню хмарних технологій і надійні мережі інфраструктур.
«Оскільки суспільства в Європі стають все більш взаємопов'язаними, особливо в цьому році з ростом веб-трафіку з 35% до 90% в Європі, на Близькому Сході і в Африці (EMEA), не дивно, що кількість надвеликих центрів обробки даних за даними Cisco Systems, з 2015 по ІІ квартал 2020 року, виросла більш ніж удвічі – з 259 до 541», – заявила Лідія Бріссо, директор з європейських досліджень Savills.
«В результаті COVID-19 ми на власні очі переконалися у важливості довгострокових інвестицій в мережу, а експоненціальне зростання компаній, які повністю перейшли на віддалену роботу, доводить, наскільки важливий цей сектор для функціонування робочого світу. Хмарна інфраструктура зіграла першорядну роль в тому, щоб уряди і органи охорони здоров'я могли швидко відреагувати на кризу», – додала вона.
Хоча COVID-19 привернув увагу до дата-центрів цього року, інтерес інвесторів до цього сектору за останні п'ять років зріс. Його фундаментальні показники є сильними і стабільними. Очікується, що і в наступні п'ять років попит зростатиме. З огляду на те, що перенесення центрів обробки даних – це надзвичайно складний процес, орендарі зазвичай займають приміщення на тривалий період, зазвичай більш як десяти років. Таким чином, цей сектор пропонує довгостроковий потік доходів і безпеку.
Що стосується профілю інвестора, то неспеціалізовані приватні установи поступово виходять на ринок інвестицій дата-центри, включаючи інвестиційні фонди у сфері нерухомості, інвестиційних менеджерів, інституційних інвесторів, а з нещодавніх пір – державні фонди.
«2020 рік є став явним кроком до підвищення ліквідності центрів обробки даних як класу активів. Інвестиційна активність в цьому секторі, який історично стимулювався розвитком нових проєктів, злиттів і поглинань, розвивається, і ми очікуємо побачити більше ліквідний ринок в найближчі роки », – сказав Маркус де Мінквіц, регіональний інвестиційний директор Savills в регіоні EMEA.