Після оприлюднення в ніч на вівторок, 10 листопада, спільної заяви прем'єр-міністра Вірменії і президентів Росії і Азербайджану про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху, тисячі єреванців вийшли на акцію протесту, повідомляє Інтерфакс.
Протестувальники зібралися на площі Республіки, де розташовано уряд, і, фактично не зустрівши ніякого опору, увірвалися в будівлю. Незадоволені тим, що прем'єр-міністр Вірменії підписав угоду про припинення військових дій, вони розгромили зал засідань уряду.
Протестувальники називають підписання цього документа ганебним і зрадницьким як для Вірменії, так і для тисяч солдатів і добровольців, які воюють в Нагірному Карабасі.
У вечір вівторка в Єревані до будівлі уряду знову стікається велика кількість людей, не згодних з рішенням прем'єр-міністра Нікола Пашиняна щодо Нагірного Карабаху, передають вірменські ЗМІ.
Повідомляється, що вони вимагають анулювати підписаний Пашиняном документ, що стосується, в тому числі, передачі ряду районів Карабаху Азербайджану.
У ніч на вівторок стало відомо, що президент Росії Владімір Путін, його азербайджанський колега Ільхам Алієв і Пашинян прийняли тристоронню заяву, згідно з якою з 00:00 за місцевим часом 10 листопада оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі. Підрозділи ЗС Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях.
Згідно із заявою, російські миротворці будуть розгорнуті уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж коридору, що з'єднує його з Вірменією.
Ця заява викликала протести в Єревані, які переросли у заворушення. Опозиція вимагає відставки Пашиняна.
Опозиційні фракції вірменського парламенту намагаються скликати позачергове засідання парламенту, щоб анулювати угоду про припинення військових дій в Нагірному Карабасі.
«Ми намагаємося скликати позачергове засідання парламенту, але кількість опозиційних депутатів для цього недостатня. Необхідна участь також як мінімум 25 депутатів з правлячої фракції. Для цього вони повинні бути впевнені у своїй безпеці, щоб прийти в парламент», – сказала депутат опозиційної фракції «Процвітаюча Вірменія» Наїра Зограбян.
Вона закликала громадян, які перебувають в будівлі парламенту, покинути її.
«Ми обговорюємо з юристами, наскільки парламент уповноважений анулювати цю угоду, або рішення, або заяву щодо Карабаху», – повідомила Зограбян, додавши, що до порядку опозиційних партій включене і питання про відставку прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.